Jak podłączyć rejestrator IP?

Zastanawiasz się jak podłączyć rejestrator IP? Dobrze się składa ponieważ przygotowaliśmy dla ciebie krótki poradnik na ten temat.

Podłączanie rejestratora IP?

Jeżeli chcemy podłączyć rejestrator będzie nam potrzebnych kilka kluczowych elementów:

  • rejestrator sieciowy wraz z zasilaczem
  • router lub przełącznik sieciowy
  • monitor na którym chcemy odtworzyć obraz lub komputer
    kabel UTP

Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić, jest podłączenie rejestratora za pomocą zasilacza
do sieci elektrycznej. Rejestrator następnie należy podłączyć do sieci internetowej za pomocą kabla UTP do routera lub switcha. Każdy rejestrator posiada przydzielony adres IP oraz login i hasło, dzięki którym możemy zalogować się do sieci internetowej. W ten sposób możemy również zalogować się poprzez przeglądarkę internetową i po krótkiej konfiguracji uzyskać dostęp do podglądu obrazu z dowolnego miejsca na świecie. Do rejestratora oczywiście podłączamy kamery sieciowe. Dzięki podpięciu ich do switcha możemy przełączać obraz z poszczególnych kamer, który odbierany jest na ekranie monitora. Jeżeli kamery, przełącznik oraz rejestrator posiadają wejścia PoE, wykorzystujemy jedynie kabel typu skrętka.

Struktura sieciowa IP pozwala również na prowadzenie podglądu za pomocą mobilnych aplikacji na tablet lub telefon. W tym wypadku musimy uwzględnić w konfiguracji z jakiego oprogramowania korzystamy (Android, iOS, Windows).

Polecane sklepy z rejestratorami IP:

http://www.ctr.pl/produkty/rejestratory-sieciowe/index.html

http://www.ip.pl/produkty/wszystkie-rejestratory-ip/index.html

http://nvr.pl/produkty/rejestratory-ip